PEMIKIRAN BUKAN PERASAAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PEMIKIRAN BUKAN PERASAAN

untuk sesiapa yg ingin menghamburkan pemikiran. klu merapu tak tentu hala, sure kena BLOCKED!

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

macamana korg diskripsi psl hidup?

Go down 
2 posters
AuthorMessage
benbaz_massoud
Admin

macamana korg diskripsi psl hidup? Empty
PostSubject: macamana korg diskripsi psl hidup?   macamana korg diskripsi psl hidup? Icon_minitimeThu 06 Nov 2008, 9:40 pm

selalu hilang rasa untuk hidup....tak tau sebab untuk terus hidup. tak tau ape yg perlu buat untuk hidup.

hidup untuk mencari....untuk mengapai, untuk mencapai. jika tiada rasa untuk itu....ibarat tiada kawalan hidup. affraid

Last edited by benbaz_massoud on Thu 06 Nov 2008, 10:37 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : menjadi permulaan)
Back to top Go down
https://benbaz.board-directory.net
stanum saliva

PostSubject: Re: macamana korg diskripsi psl hidup?   macamana korg diskripsi psl hidup? Icon_minitimeThu 06 Nov 2008, 10:40 pm

Cool hidup tuk berjuang bukan berkorban...tolong lah faham!
Back to top Go down
stanum saliva

PostSubject: Re: macamana korg diskripsi psl hidup?   macamana korg diskripsi psl hidup? Icon_minitimeThu 06 Nov 2008, 10:43 pm

kalau berkorban,mesti nak reward punya @ the end of da day...tipulah klu xde rasa nak reward..sama ada secara langsung atau x!!!
Back to top Go down
benbaz_massoud
Admin

PostSubject: Re: macamana korg diskripsi psl hidup?   macamana korg diskripsi psl hidup? Icon_minitimeFri 07 Nov 2008, 3:16 pm

hidup ade komitmen....mcm org kawin. awal-awal mungkin sbb sayang-suka-cinta...tp lama-lama lebih kpd tanggungjwb.

rasa diri perlu berkorban tuk komitmen

dr Islam mmg kn pentingkan komitmen....tp klu bahagia jlnkan tanggungjwb utk org-org tersayang. lain jadinye.

maka takkan wujud la cerai-berai....
Back to top Go down
https://benbaz.board-directory.net
stanum saliva

PostSubject: hidup untuk ibu dan emak...sepatutnya!!!!   macamana korg diskripsi psl hidup? Icon_minitimeThu 13 Nov 2008, 12:41 pm

huhuhu....hidup ni indah sebenarnya atau unik.....aku pun adakala xde jawapan.....
mcm mane org selalu duk sebut2yg sorang ibu boleh jaga 10 anak tp 10 anak x boleh jaga sorang ibu...
dulu masa kecik2 aku telan je ayat tu,tanpa ade bantahan....dan b'azam tuk baiki ape yg patut...
tp skang ni bila aku dah mengorak langkah sendiri....aku sedar yg aku juga akan menjadi spt itu...
aku xmampu melayan ibuku itu....bukan setakat makan,minum,etc...
tp yg paling besar....pemikiran!!!!! aku seolah2 sering menolak pemikiran ibu kerna aku x 100% sptnya....
walaupn aku m'besar hasil didikannya....tp aku berbeza,mungkin sedikit...mungkin banyak...
dan untuk menolak pemikiran ibu...bukan aku orgnya...ibu terlebih dahulu makan garam daripada aku...

maafkan aku seandainya sudah lame aku x mempedulikan mu....wlu apepun berlaku, ibuku itu ade tempat tersendiri jauh disudut hati ku....datanglah sejuta kekasih sekalipun....tempat ibuku itu masih disitu....andai kau pergi...tempat tu akn kosong wat selamanya...terima kasih kerna tolong pakaikan aku 'pad',8 tahun yg lalu....bolehkah ibu bersama aku,menemani aku... tika aku di bilik bersalin kelak....

ibu...kau ilangkan kasih aku terhadap emak...tp kau beri kasih yg lebih baik drpd emak...untuk emak,xde ape tuk aku coretkan...tp aku harap satu hari nanti aku diberi peluang tuk merasai kesakitan sama yg pernah emak lalui 21 tahun yg lalu....dan lagi....kasih aku mungkin tiada penghujung,tp aku gagal untuk mencurahkannya....
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: macamana korg diskripsi psl hidup?   macamana korg diskripsi psl hidup? Icon_minitime

Back to top Go down

macamana korg diskripsi psl hidup?
Back to top 
Page 1 of 1